BRZDY SRAM VS BRZDY SHIMANO

Shimano & Sram sú dvaja z najväčších svetových výrobcov bŕzd pre bicykle. Obe spoločnosti poskytujú neuveriteľne populárne brzdy, špecifikované ako originálne vybavenie na mnohých bicykloch, od horských až po cestné. Názory na to, ktoré brzdy sú najlepšie sa rôznia a celkovo platí, že kto má rád brzdy SRAM, nerád používa brzdy Shimano a naopak.

Sram Vs Shimano – Ktoré brzdy sú najlepšie?

Žiaľ, z odpovede na túto otázku sa vykrútime. Pravdou je, že obe spoločnosti majú dlhú históriu výroby tých najlepších komponentov pre bicykle, ktoré zahŕňajú či už špičkové komponenty, ale aj diely základnej úrovne. Jednou z najdôležitejších vecí pri dosahovaní najlepšieho brzdného výkonu na akomkoľvek bicykli je správne nastavenie bŕzd – aj tie najlepšie brzdové systémy sa môžu zdať zlé, ak nie sú správne nastavené.

Sram Vs Shimano – Ktoré brzdy sú ľahšie?

Brzdy SRAM sú ľahšie ako brzdy Shimano v celom rozsahu.

Sram Vs Shimano – Ktoré brzdy sú drahšie?

Brzdy Shimano sú v porovnateľných modeloch o niečo lacnejšie ako brzdy SRAM.

Sram Vs Shimano – Ktoré brzdy sú viac modulárne?

Hoci brzdy SRAM majú väčšiu moduláciu ako brzdy Shimano – moduláciou sa myslí množstvo tlaku, ktorý môžete meniť použitím rôzneho tlaku na brzdové páčky. Toto zvýšenie modulácie znamenalo, že niektorí cyklisti mali pocit, že brzdy SRAM nie sú také rázne, ako by mali byť. Dnes však s pokrokom v technológii môžeme povedať, že brzdy SRAM majú dobrú moduláciu a okamžitý pocit ostrosti, ktorý možno niektorým na starších modeloch chýbal.

Shimano používa jedinečný systém na poskytovanie brzdnej sily; majú technológiu s názvom ServoWave. To znamená, že na začiatku brzdenia sa brzdy zdajú byť tvrdšie – predtým, než sa začnú ľahšie ťahať, podporujúc rýchle zatiahnutie. Vďaka tomu sú brzdy silné hneď od začiatku. ServoWave prešiel niekoľkými zmenami, ktoré zdokonalili riešenie.

SRAM a Shimano urobili niekoľko vylepšení svojich brzdových systémov, čím sa navzájom dostali do tesného závesu, pokiaľ ide o brzdný výkon.

Sram Vs Shimano – Údržba a odvzdušňovanie

Všeobecne sa verí, že brzdy SRAM sa odvzdušňujú ťažšie – čo dáva pri odvzdušňovaní výhodu Shimanu. Mnoho cyklistov tiež uprednostňuje brzdy Shimano preto, lebo používajú minerálny olej, ktorý je pre bicykle menej leptavý ako brzdová kvapalina.

Brzdy Shimano XT – ekvivalent od SRAM

Sada Shimano XT je jedným z najpopulárnejších brzdových systémov a sád na trhu. Nie je to najdrahší systém na svete, ale poskytuje dostatok výkonu v rámci rozumného rozpočtu. Mnoho jazdcov, ktorí prechádzajú od Shimana na systém SRAM, hľadá porovnateľnú sadu u spoločnosti SRAM, čo je sada GX Eagle. Je to tiež skvelý systém a o niečo lacnejší ako sada Shimano.

Shimano & SRAM – Sú brzdové platničky rovnaké?

Brzdové doštičky Shimano a Sram sú odlišné, takže nie sú navzájom kompatibilné. Vždy sa uistite, že ste si kúpili správne brzdové doštičky pre váš bicykel, inak nebudú pasovať!

Shimano a SRAM – sú kompatibilné?

Aj keď sú niektoré časti kompatibilné, je veľmi ťažké zaručiť, ktorý komponent bude pasovať. Brzdové kotúče sú zvyčajne kompatibilné s rôznymi systémami, pokiaľ majú rovnakú veľkosť a brzdová dráha sa zhoduje.

Ak máte brzdové kotúče rôznej veľkosti, medzeru môže preklenúť adaptér. Ostatné diely sú nekompatibilné a systémy používajú odlišné brzdové kvapaliny.

Shimano a Sram – Záverečná myšlienka

Bez ohľadu na to, aké brzdy si vyberiete, zaručene si zo sady užijete silný výkon. SRAM aj Shimano sú na vrchole hry cyklistických komponentov a to sa odráža na ich brzdových produktoch. Záleží na osobných preferenciách, ktorému modelu dáte prednosť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

About Owner

About Owner Subtitle

AF themes

Focused on quality code and elegant design with incredible support. Kickstart your next project with AF themes, start building modern creative websites today!

X