Značky

CRUSSIS

Česká firma Crussis sa venuje výrobe elektrobicyklov a kolobežiek od roku 2012. Vo svojej hale v Úžiciach neďaleko Prahy navrhuje a vyrába vysoko populárne elektrobicykle, ktoré sa v posledných rokoch stali veľmi obľúbené. Na rozdiel od iných firiem vyrábajúcich elektrobicykle, ktoré začínali s klasickými bicyklami skôr než sa adaptovali do sveta elektrobicyklov, Crussis funguje od úplného začiatku ako e-biková spoločnosť. Svoje elektrobicykle ponúka za výborné ceny a dnes už možno výrobky spoločnosti nájsť na viacerých kontinentoch.  VIAC

KROSS

Kross je poľská spoločnosť, ktorá sa špecializuje na výrobu bicyklov a bicyklových rámov. Spoločnosť je v súčasnosti najväčšou na poľskom trhu. V roku 2005 predala spoločnosť takmer 800 000 produktov, z ktorých polovica bola exportovaná do 35 krajín, z toho 30 v Európe. Spoločnosť Kross bola založená v roku 1990, keď Zbigniew Sosnowski otvoril obchod s bicyklami v Przasnyszi, ktorý sa čoskoro zmenil na sklad a montážny závod na bicykle. Časom a správnymi investíciami sa spoločnosť stala prosperujúcim výrobcom bicyklov, pôvodne predávaných pod značkou Grand a od roku 2003 – Kross. Od roku 2004 vlastnia a vyrábajú aj kolobežky značky Zipp. V roku 2018 spoločnosť vyrobila celkovo 275 000 bicyklov. V roku 2020 boli bicykle vyvezené do 50 krajín sveta.

AUTHOR

Značka Author bikes má za sebou vyše dvadsaťročné skúsenosti. Začínali ako firma dovážajúca hotové bicykle z Ázie v 90. rokoch na územie Českej republiky a Slovenska. Neustály nárast dopytu po bicykloch a dobrá nálada spoločnosti umožnili vytvoriť si vlastnú značku pod hrdým názvom Author. Spočiatku spoločnosť ponúkala 9 bicyklov. Spoločnosť sa od začiatku zameriavala na najvyššiu kvalitu, vďaka čomu si už rok po založení mohla dovoliť vytvoriť vlastný cyklistický tím. V priebehu ďalších rokov rozširuje Author svoju kolekciu aj o bicykle určené špeciálne ženám pod skratkou ASL. Rýchlo tiež zareagovala na nástup horských bicyklov s 29 palcovými kolesami či elektrobicyklov, kroré sú v ponuke firmy už od roku 2014. V súčasnosti sa Author spája s pojmom kvalitný bicykel za férovú cenu. A neprodukuje len skvelé bicykle. V ich portfóliu nájdete aj veľké množstvo doplnkov, ktoré dnes nájdete aj na mnohých bicykloch konkurenčných značiek.

SHIMANO

Najznámejšia značka vo svete cyklistiky Shimano Inc. je medzinárodná spoločnosť so sídlom v Japonskom Sakai. Je svetovým lídrom vo výrobe komponentov na bicykel. V roku 1921 ju založil Shozaburo Shimano ako Shimano Iron Works a spoločnosť stojí za množstvom inovácií v cyklistike. Ponúka taktiež výrobky pre životný štýl ako topánky, športové oblečenie, batohy atď. Výrobky a komponenty spoločnosti slúžia závodníkom, rovnako ako aj bežným každodenným používateľom. Poslaním firmy je podpora zdravia a šťastia človeka prostredníctvom potešenia z prírody a sveta okolo nás.

FORCE

Či už ste vášnivý cyklista alebo máte aspoň mierny prehľad o cyklistike, určite ste sa už stretli s českou značkou FORCE. Už vyše 20 rokov je hlavným poslaním spoločnosti vývoj a výroba vlastných cyklistických komponentov a doplnkov. Dnes FORCE figuruje ako jeden z najväčších dodávateľov cyklistických doplnkov v Českej republike a v zahraničí.

ZÉFAL

Prvý výrobca cyklodoplnkov na svete, ktorý svoje 130 ročné skúsenosti aplikuje do všetkých svojich produktov. Väčšina produktov sa vyrába v ich francúzskej fabrike, vďaka čomu je celý proces návrhu a výroby produktov privedený k dokonalosti.

MAXXIS

Maxxis sa už viac ako 50 rokov venuje výrobe plášťov a pneumatík. Ich pneumatikám dôveruje mnoho jazdcov a vodičov, od priemerných spotrebiteľov až po profesionálov.

PANARACER

Plášte na bicykle sú s japonskou značkou Panaracer spojené už od roku 1978. Už skôr síce Panaracer vyrábal okrem iných výrobkov z gumy aj plášte na bicykle, ale od roku 1978 sa venuje výhradne výrobe cykloplášťov a duší. Plášte tejto japonskej firmy stáli pri zrode horskej cyklistiky.

ALPINA

Alpina je veľkým hráčom a inšpiráciou na trhu športových produktov. Ich cieľom je prinášať produkty s nekompromisnou ochranou a inováciou. Ponúkajú kreatívne a inovatívne riešenia cyklistických, lyžiarskych prílb a okuliarov, ktoré ponúkajú ochranu a komfort pomocou pokročilých technológií.

LONGUS

Značka LONGUS sa stala po jej uvedení na trh v roku 2004 lídrom na trhu s doplnkami a výbavou na bicykel. Značka je zameraná hlavne komerčne, kde ponúka svojim zákazníkom kvalitné produkty za vynikajúcu cenu. V portfóliu sú aktuálne všetky potrebné doplnky na bicykel, od drobného ventilu, cez mnoho ďalších produktov, až po plášte a detské sedačky.

MICROSHIFT

Aj keď je značka microSHIFT na trhu s bicyklami stále pomerne neznáma, táto taiwanská spoločnosť založená v roku 1999 sa teší vynikajúcej povesti v cyklistickom priemysle. Radiace páčky, zadné prehadzovače, predné meniče a kazety tohto špecialistu na hnacie ústrojenstvo bicyklov nájdete ako originálne vybavenie na bicykloch mnohých svetových výrobcov bicyklov.

SUNRACE

Spoločnosť SunRace bola založená v roku 1972 na Taiwane. V roku 2000 kúpili dlhoročnú anglickú spoločnosť Sturmey – Archer, ktorá sa preslávila svojimi trojrýchlostnými nábojmi. Komponenty SunRace dnes nájdeme na množstve bicyklov veľkých značiek, najmä ich kazety, ktoré sa stali skvelou alternatívou k iným spoločnostiam v oblasti pohonu.

 

About Owner

About Owner Subtitle

AF themes

Focused on quality code and elegant design with incredible support. Kickstart your next project with AF themes, start building modern creative websites today!

X